krzysztof fagas - fotografia ślubna poznań
Kilka słów o mnie i o fotografii ślubnej

O mnie i o fotografii ślubnej

Fotografią zajmuję się od kilku lat. Jest to moje ulubione zajęcie, więc staram się na nią poświęcić każdą wolną chwilę. Zawodowo zajmuję się przede wszystkim fotografią ślubną, a oprócz niej fotografią zwierząt. Każde zlecenie jest nowym doświadczeniem, traktuje je zatem indywidualnie. Szczególną satysfakcję sprawia mi zadowolenie klientów z przekazanych im efektów pracy.

foto1

Bezpieczeństwo danych

Oprócz samego aparatu z obiektywami, ważne jest też przechowywanie zdjęć na komputerze. W tej kwestii również szczególną uwagę zwracam na bezpieczeństwo danych, zatem zdjęcia przechowuję na dwóch, a czasem nawet trzech niezależnych dyskach, tak aby w razie awarii jednego z nich zawsze pozostały bezpieczne.

foto2
foto3

Sprzęt

Przy wykonywaniu reportażu z dnia ślubu także sprzęt nie pozostaje bez znaczenia. Obecnie pracuję na pełnoklatkowej lustrzance Canon 5d mkII, która w połączeniu ze stałoogniskowymiobiektywami m.in. 50mm f1.4 oraz 85mm f1.8 w żaden sposób nie ogranicza kreatywnoci podczas fotografowania i zapewnia wysoką jakość zdjęć nawet przy niesprzyjających warunkach owietleniowych. Podczas wykonywania zlecenia zawsze mam zapasowy aparat i obiektywy, tak aby mieć pewność, że zrealizuję zdjęcia.

foto4

Szkolenia

Aby podnieść swoje umiejętności w fotografowaniu jak i obróbce cyfrowej zdjęć, biorę udział w szkoleniach z zakresu fotografii ślubnej jak również innej będącej w kręgu moich zainteresowań. Dotychczas brałem udział w warsztatach prowadzonych m.in. przez Karola Grodeckiego, Annę Ciesielską i Adama Trzcionkę.